28 Oct 2012

Jooks...põhiliselt

Tere!

Pole juba päris pikka aega midagi siia kirjutanud. See on tulenenud sellest, et trenni tegemise ees ja taga seisab kool ja lihtsalt ei ole aega olnud. Kuigi kui ma ausalt ütlen, siis ma olen üritanud koolitöödest võimalikult palju viilida (muidugi nii palju, et tulemused ei kannataks). Igal juhul...iga nädal on olnud eksamid-arvestused ja õppimise asemel olen ma parema meelega jooksmas ja jalutamas käinud. Jooksuga olen isegi paar isiklikku rekordit teinud, näiteks 5km - 30m:27s ja 10 km - 1h:19m:11s.

OKTOOBER
Jooks
Distants kokku: 43.95 km
Aeg kokku: 5h:15m:10s

Kõnd
Distants kokku: 24.75 km
Aeg kokku: 4h

Nagu näha, siis olen ma vaikselt hakanud oma sõnu sööma, neid, mida ma jooksmise kohta öelnud olen. Muidugi kõik oleneb tujust, aga tavaliselt (enamasti) on pärast jooksu ja ka jooksu ajal olnud väga hea tunne sees. Kuigi pistmisest ei ole ma jagu saanud, õnneks pulsivöö nihutamine pisut allapoole leevendab.

Oktoobris olen ma korra isegi uisud alla saanud. Ilm ei ole lihtsalt lubanud (ja kuu alguses ka haavad jalgadel, mis ära ei tahtnud paraneda). Teine pikem sõit oli juba parem, kui esimene. Alguses surid küll jalad ära, aga võtsin kohe jalast, masseerisin natuke ja panin tagasi, ilma, et oleks paelu peaaegu üldse kinni sidunud ja pidasid vastu, peaaegu.

Distants: 17.14 km
Aeg: 43m:27s
PB: 10km - 25m:21s

Novembris, kui esmaspäeva hommikud koolis vabaks saavad, hakkan ka EMÜ spordihoones sõitmas käima. Mulle lubati ka väike koolitus teha. Loodan, et ma end päris lolliks seal ei tee, sest teoreetiliselt ma peaks oskama juba natukenegi sõita, aga no kui ma olen eluaeg kummikutega sõitnud, siis eks alguses ongi raske. Tahaks talvel sõidu ikka selgeks saada, et siis kevadel uue hooga välihooaega alustada. Minu maratoniunistus lükkus seega järgmisesse suvve.

Täna panin enda jaoks kokku ka uue pilatese kava. Põhiliselt jalgadele. Jalad küll surisevad all, aga mõnus oli. See surin võib muidugi olla eilsest pikemast jooksuringist (10/10).

Rohkem vist midagi uut ei olegi. Ah jaa...maha olen jätnud ka 17 kg alates juunikuust. Seda muidugi suuremate seisupausidega augustis ja septembri alguses. Kooli ajal on väga raske jälgida tegelikult oma söömis- ja treenimisharjumusi. Koolipäevad on pikad ja energiat on vaja. Samas ei pääse korralikule toidule päeval ligi, sest kohvikus on ikka samad toidud, mida ma teoorias ei peaks sööma (pluss need on kallid), aga ikkagi vahepeal, kui midagi muud üle ei jää, söön, ja hommikuti olen ma piisavalt zombi, et maha unustada karpi pakitud lõunasöök. Õhtuti ei pruugi olla jaksu trenni teha, sest hommikul pead vara ärkama ja õhtul saad hilja voodisse. Aga ma annan endast parima! Vähemalt nädalavahetustel! Tänase seisuga on teoreetiliselt 15 kg veel minna.

Aga stressimaandamiseks olen ma leidnud endale uue hobi- söögitegemise. Kahjuks on nii, et ma ise ei taha süüa ja kellelegi pole teha süüa. Niisiis olin ma näiteks eile sunnitud ühe suure portsu päris maitsvat pastat minema viskama.

Päeva küsimus (mis kerkib üles iga sügis, kui lumi maha tuleb): Äkki peaks suusatama õppima?! Pidavat olema väga nauditav, aga ma ei tea kust ma selle motivatsiooni leian, et üle elada see "mitte nii nauditav" õppimisperiood.

Pössad! Erakogu

25.10.12 vs 26.10.12 Erakogu


No comments:

Post a Comment