4 May 2013

Double-push Tehvandi hüppemäest


Neljas päev juba käes ja muljeid jagab tänane peatreener Jarek.

Jarek "peatreener" Mäestu Erakogu

Tjah, märkamatult on kätte jõudnud meie kevadlaagri neljas päev. Eileõhtune saunatamine „värskelt kontides“ ja klubi vaimse mentori sõnum, et homme siis hommikuvõimlemist ei toimu, sai end kenasti kella 8.45 „sööma veetud“ ja oh imet, teised olid siiski kenasti oma sörkjooksu Tehvandile ära teinud. No mis seal ikka – ega puhkus ei ole kunagi liiast.

Hommikuse treeningueelne pisike nõupidamise peamine tulem oli see, et laagrilised jagunesid kaheks – need kel jalad villis (natukese nõrgemad) valisid rattasõidu ja need kes kenasti veel uiskudel püsisid (natukene tugevamad) läksid Tehvandi suusastaadionile, laskesuusatamise lasketiiru nagu ametlik nimi väidab, endi tehnikat lihvima, eesmärgiga endi tugevusele veelgi lisa teenida. Lisaks tiksus meil peas ka modifikatsioon eesti vanasõnast: „Mida Juku õpib, sellest pole Juhanil aimugi“. Eks selle tehnika õppimisega ole ka nii nagu on – kes ütleb, milline see õige. Kui kaugele jalg tõuke lõpus sirutada, kas asetada vabajala uisk enda alla otse või väliskandile, kui palju võiks ülakeha ette kallutada, kas Eddie Matzger või Barry Publow.... ? Küsimusi rohkem kui vastuseid, oskusi veelgi vähem. Lõpuks jäi Matzger peale (harjutusvara sai võetud tema demoüritusest, kes tahab teda piilud võib kiigata: SIIA)  ja tõdemus, et nagu suusahüppajale on äratõuge A ja O, et mis seal tegemata või valesti tehtud, seda enam lennufaasiga tagasi ei tee, siis võib sama öelda ka rulluisutaja kohta, et kui tõukeliigutus on kehvake ega siis suurtest kiirustest unistada ei maksa. Ehk siis põhiaur läks meil staadionil tõukejala uisutööle, lootuses seda ivakese parandada. Matzgerit meil küll polnud, aga mitu pead on ikka mitu pead ja loodetavasti sai igaüks natuke kasulikku kõrva taha pandud. Natuke kehvemini läks Anatolil, kellel lisaks Tartu Rulliklubi punasele riietusele õnnestus ka oma nahale märkimisväärne kogus “RUK´i punast“ hankida. Õnneks, ei midagi hullu.

Foto: Alar Nigul

Õhtuses trennis siis oli kenasti plaanis matkamine Otepää ümbruse nõlvadel. Alustasime Tehvandi hüppetornist, kuhu õigete uisutajate kohaselt loomulikult astuti trepist, mina ei käinud – hoidsin end teadlikult homseks võistluseks J. Kurikuulsa Tehvandi tõusu läbisime tagurpidi ning püksisääre alt leidsime kenakese lumehunniku. Põikasime veel korraks ka Linnamäele ja siis juba Margusele tagasi, õhtusöök ootas – viimane, enne tähtsat võistlust.

Tehvandi suusahüppetornis Foto: Alar Nigul

Foto: Alar Nigul

Erakogu

Erakogu

Erakogu

Foto: Olga Gapejeva

Erakogu

Erakogu

Erakogu

Võistlusärevust maandati õhtul vaadates Alice Imedemaal, kuidagi vaiksed olid kõik.... enam ei ole palju jäänud....

Jarek