4 May 2013

Hassar, päike ja energiasammas

Nagu lubatud, tuleb tänase (tegelikult juba eilse- reedese) päeva kokkuvõte Hassarilt.

Päeva autor Hassar

Heia!

Et siis laagri kolmas päev läbi ja sain ülesande meie kahelt uuelt toredalt laagrikaaslaselt ka midagi kribada. Esmalt peab kindlasti tänama ilmataati, kes meile sellised suurepärased kevadilmad on andnud. No jah, eks eile ja üleeile oli veidi rohkem tuult, kui oleksime soovinud, aga ikkagi kuiv ja ilus päikesepaisteline ilm. See eest täna hellitati meid juba sellise ilmaga, mis lubas ka veidi rulluisutaja päevitust ligi lasta.  Hommikune äratus kell 7.45 oli selline kange, aga mitte raske. Enamusel on kahe päevaga kogunenud juba 7-8 treeningtundi ja eks see ole loomulik, et see tunda annab. Meile, kes me siin koos oleme, on see spordilaager ikka ennekõike fun ja kohustust tõusta ei ole. Aga kus sa siis tahad voodisse jääda, kui ülejäänud kõik truult hommikuvõimlemist ootavad. Ja eks enamus neist mõtlegi samamood ja see meid hommikul välja ajabki. Ja kui oma uneseguse peaga oled juba uksest välja saanud võtab päev juba hoopis teise ilme.

Kolmandat hommikut järjest väike sörkjooks Tehvandi suusastaadionile, seal veidi harjutusi ja painutusi ´´nabale´´ ning tagasi. Ja tegelikult on see päris mõnus hommikune liigutamine, teadmises, et sa ei pea ise hakkama omale hommikusööki valmistama ja sa ei pea kella peale tööle ruttama. See hommik on sinu enda jaoks ja sind ootab juba puder, võileib, kohvi või mida sa ikka veel hommikusöögilt tahta oskad.

Esialgselt paika pandud laagrikava oleme korrigeerinud vastavalt ilmale.  Tänane plaan nägi küll ette pikemat rahulikku matka jalgsi või ratastel, aga nii ilusat ilma raisata jalutamisele oleks olnud patt. Seetõttu sai hommikuseks trenniks valitud uisutrenn Tehvandi lasketiiru staadionil.

Kogunesime nagu ikka kella kümne paiku ja astusime seljakotid seljas ja uisud näpus Tehvandi poole. Jah nõustun Liisuga. Otepää on üks väga eriline ja imeline koht. Olen siin veetnud enamuse sügiseid ja talvi suusalaagrites ja võistlustel ja see koht on kuidagi teistsugune. Mis sest, et minu suusalaagrid olid ca 25 aastat tagasi, aga ikkagi.

Aga tagasi tänasesse päeva. Treeningu  saime läbi viia Tehvandi staadioni lasketiiru esisel platsil ja trahviringil. Võiks öelda, et suisa ideaalne ring kui kasutada ei ole rulluisurekki. Saad sõita sirget ja kurvis ristsammu. Soojendusele järgnes veidi tehnikarenni, kus proovisime veereda pikemalt kasutades kätetööd. Seejärel tegime ka kiiruslike harjutusi lühikeste kiirenduste näol. Väga positiivne on, et sellises mõnusas kambavaimus jälgitakse ka üksteist ja antakse nõu mida ja kuidas paremini teha. See meid edasi viibki. Tund ja veidi peale võtsime uisud alt ja tegime veel ÜKE ringtreeningu otsa. Harjutusi jagasid Liis ja Kersti ning ringtreeningu aega jälgis  Asti. Peale ringtreeningut tekkis veel nii mõnigi väljakutse harjutuse näol, mille ka kõik edukalt kaasa tegid. Trenni lõppedes mõnus lõdvestuskõnd koju tagasi, pessu ja lõunalauda. Kõik olid HappydJ

Mis on spordilaagri juures veel mõnusat? 

See, et sa saad peale hommikust treeningut ja lõunasööki ilma ´´süümekateta´´ pikali visata ja silma looja lasta. Kahel eelneval päeval seda teha ei õnnestunud kuna olime nii ametis õhtuse trenni plaanimisega, aga täna sai ka endale tunnike väääääga mõnusat lõunauinakut lubatud. Ja see on see, mida kodus kindlasti teha ei saaks.

Aga kella neljast siis õhtune trenn ja plaanis oli Pühajärve-Kääriku teel rahulikum uisutamine. Igaüks jälgis oma enesetunnet ja väsimusastet ning tegi treeningu vastavalt sellele. Endale olen osanud kannale villi korjata ja seetõttu võtsin ka seda treeningut nagu plaanitud, väga rahulikult. Lasime kiiretel meestel oma sõitu sõita ja valisime sobiva tempo, et pulssi mitte üles ajada. Et Kersti, Liis, Asti ja mina - neljakesi. Saime mõnusalt sõidetud, kuigi minu ja Liisu paarisrakend kippus laskumisel Kersti ja Asti duol eest veeremaJ. Masinaklasside kaalukategooriad olid veidi erinevad. Kiirused on laskumistel üsnagi suured. Tänagi näitas kell lõpus max kiirust 51,2 km/h.

Meie kiired mehed! Vasakult: Alar, Anatoli, Margus, Lennart ja Jarek

Vasakult taga: Jarek, Margus, Evelin. 
Vasakult ees: Olga, Hassar, Kersti, Asti

Ja siis väike venitus. Vasakult: Agnes ja Kaisa

Millegipärast tunduvad mulle õhtused trennid kergemad, kui hommikused. Ehk peitub põhjus selles, et üldjuhul on treeningud minul ikkagi õhtuti peale tööpäeva või kes teab…

...ehk on selles "süüdi" Otepää energiasammas, millest igapäev mööda sõidame ja millele täna sai isegi peale hommikust trenni korraks käed külge pandud.  

Igatahes kolmas laagripäev läbi ja treeninguid kolme päevaga juba 11 tunni ringis, mida tavaliselt ei näe ühelgi nädalal. Jah kindlasti annab keha sellest juba märku, aga….

… lisaks igaõhtusele saunale on täna meile köetud ka tünnisaun ja see peaks kõik kanged kohad pehmeks tegema ja homsele neljandale laagripäevale läheme jälle värsketena vastu.

Hassar


Pildid erakogu