22 Jul 2014

Bulgaaria, mu Bulgaaria

Ei ütleks, et need päevad siin just väga kiirelt mööduks, samas ei veni nad ka sama palju nagu kohati Tartus on ette tulnud. Ilmad on palavad, meri on kraadiklaasi järgi "supp". Real feel minu arvates nii soe ei ole.

Erakogu 

Üleeile saime tuppa umbes kaks ja pool tundi varem kui plaanitud. Enne seda tegime esimese rannakülastuse. Tuba on merevaatega ja kõvasti parem, kui paljudes teistes hotellides, kus olen enne peatunud. Muidugi mitte ükski neist ei anna võrrelda Brüsseli kesklinnaga, kus ma eelmise aasta lõpus paar ööd veetsin. Voodi on täpselt paraja pehmusega. Telekast tuleb bulgaariakeelseid saateid. Kõlab nagu vene keel, aga aru ei saa. Kohati kõlab kauguses ka nagu hispaania keel, aga aru ei saa.

Välibassein on akna all. Sealt tuleb alatasa ühte retro jama, mille järgi on siin mingi tants. ÕNNEKS ei tule mulle hetkel meelde, kuidas see käis (enamasti see ikkagi kummitab siin).

Eile hommikul ärkasin kell 7. Läksin jooksma. Kõigepealt jooksin promenaadil ja autotee ääres paarkümmend minutit, siis suundusin randa, võtsin tossud kätte ja üritasin paljajalu "kõva liiva" peal joosta. Pärast olid tallad hellad. Aga tunne oli mõnus. Tegin 15 minutit joogat ka veel otsa ja ennergia tuli. Suureks üllatuseks oli "minusuguseid" seal rohkem ja veel. Toredad rõõmsad näod hommikust trenni tegemas.

Erakogu

Erakogu

Täna käisin ujumas. Sisebasseini temperatuur peaks olema 27 kraaid. Minu varvas ütles, et rohkem nagu 20 kraadi. Aga ujudes hakkas soe. 45 minutit ja umbes 1 kilomeeter. Päris distantsi ei saa öelda, sest bassein on ebamäärase kujuga, aga üritasin valida kõige pikema diagonaali, mille pikkus oli silma järgi umbes 20 meetrit. Aga ega see minu silm alati kõige täpsem ka ei ole.

Pärast hommikusööki oleme läinud otse randa. Kuni lõunani. Eile põlesin natuke rinna pealt ära. Tänaseks oli punetus taandunud, valus ka ei olnud. See äthendas seda, et uuesti randa. Täna võtsin end kokku ja rentisin endale jet ski. 60 lev'i 15 minutit (60 lev on umbes 30€). Alguses oli kergelt kõhe kui laine suuremaks läks. Siis vajutasin gaasi põhja ja lendasin. Nii mõnus ja vabastav tunne. Üritasin iga lainega üha kõrgemat lendu teha. Ega väga kõrgele ei julgenudki. Esimest korda ju. Lõpuks harjusin keeramisega ka ära ja nautisin. Aeg sai liiga kiirelt täis. Nüüd peab mõtlema, et kas minna veel sõitma või säästa poeretke jaoks...

Erakogu

Erakogu

Eile pärast lõunat võtsin väikese pampering sessioni. Maniküür-pediküür, kõigest 70 lev'i (tegelikult oleks pidanug 65 olema, sest neil oli mingi sooduskampaania käsil parasjagu (see on nii kui nii seal koguaeg ja aasta ringi), aga ma ei tahtnud vaielda).

Toitu siin on. Enamasti pakutakse ikka eestlase silmale tuttavaid roogasid. Maitse on aga erinev. Kohati on maitse minu maitse jaoks maitsetu. Aga kõhu saab täis. Hommikused järele jäänud keedetud munad on lõunaks endale täidise saanu ja puuviljasalat leidnud tee puuviljatordi sisse. Lõunane magustoiduks pakutav järele jäänud kreem on õhtuks leidnud endale tordi, mille peal olla. Päevased makaronid saavad õhtuks endale hakkliha sekka. Täna oli Itaalia õhtu. Põhimõtteliselt olid lihtsalt toitude siltidele itaalia lipud juurde pandud. Lasanje oli "uus" toit. Maitse totaalselt erinev, mis ma Eestis olen harjunud saama või tegema. Soola nad väga siin ei kasuta, aga pigem vähe soola kui liiga soolane.

Need kohalikud veinid, mis AI pakeeti kuuluvad, on liiga kuivad minu jaoks. Küll aga on neljapäeval plaan minna kohalike veinide degusteerimisele. Äkki on seal ka mõni kohalik pärl. Klaas õlut (isegi toidu kõrvale) annab korraks sulle ka lisasammu. Maitseb nagu õlu ikka. Natuke mõrudam ainult kui Premium või Rock, mida Eestis joodud saab. Tegelikult on ilm liiga palav, et alkoholi järgi isutaks. Enamasti on minu esimene valik siiski vana hea Sprite või apelsinimahl, mis tänaseks maitses rohkem nagu värviline ja õrna maitsega vesi. Eile veel oli isegi viljaliha seal sees tunda.

Soojale maale reisides olen harjunud kauplema. Siin seda vist ei tehta. Sama solen alet saanud küll. Küll mitte kauplemise teel, vaid kui ma olen lihtsalt öelnud siiralt, et ma tulen varsti tagasi, käin natuke ringi. Selle peale langeb hind vähemalt 5 lev'i.

Erakogu

Üpris kuiv jutt tuli vist. Pole lugu. Pole ka väga kirjutamistuju. Üldse on see viimasel ajal kuidagi ära kaduma hakanud. Pole lugu. Küll ta kunagi tagasi tuleb.

No comments:

Post a Comment