2 Dec 2014

Blogmas #2: Kuidas ma õpin nagu loom.


Lugu ühest väikesest vetitudengist, kellel on järgmisel päeval eksam.
Autor ei vastuta järgneva teksti sisukuse, vaimukuse või loogilisuse eest!

Oli üks ilus varajane varatalvehommik. Mis varajane, kell oli juba kümme. Ilmselgelt ma pean ära vahetama oma äratuskella helina, mis hetkel on mahe merelainete kohin, sest selle peale äragata on juba suhteliselt raske. Eriti kui uni saabub nii ühe ajal varahommikul alles. Igaljuhul, kell oli 10 ühel ilusal talvehommikul ja üks väikene vetitudeng ajas end voodist välja. Esimene ehmatus oli muidugi suur, sest jälle pidin tunnistama, et jumal hoiab lolle, sest kes see ikka ööseks küünla põlema jätab.

Järgmiseks suutis see väike vetitudeng kuidagi kaks ja pool tundi niimoodi mööda saata, et ise tähelegi ei pannud. Ma olen üpris kindel, et eriti olulisi asju tehes (nagu sarjade vaatamine) liigub aeg poolteist korda kiiremini, kui tavaliselt. Lõpuks suutis ta end ikkagi riidesse saada ja bussi peale vedada, et sõita salapärasele maale, kus on tasuta wifi ja tasuta kohv. Hea seltskond muidugi pealekaubaks.

Lõpuks jõudis väikesele vetitudengile kohale, et järgmisel päeval on üks tüütu eksam, mille materjal on liiga suur, et seda esimese hooga üldse hoomata suudaks. Teise hooga ei jõudnud ka veel ja nii need tunnid möödusid ja leheküljed ei vähenenud teps mitte. Kui kell oli saanud juba kakskümmend kaks, siis läks peale turbolugemine, mis tähendab maakeeli seda, et lõikude esimesed laused loetakse poolikult läbi ja liigutakse edasi....sest et miks mitte.

Selliste mõtetuna tunuvate eksamitega on aga see oht, et kogu seda materjali lugedes tekib tunne, et seda ma juba tean ja see on ka õpitud. "Miks see ohtlik on?" küsite teie. Aga sellepärast, et järgmisel päeval eksamit kirjutades tuleb ikka lootma jääda õlujumalatele, et nood annaksid natukenegi loogilist mõtlemist ja head õnne. Ja siis kui kell on kohe löömas südaööd, siis on peal selline paanikamoment, kus on võimatu õppida. Magama minemise peale pole üldse mõtet mõelda, sest see nii kui nii ei õnnestu.

Kokkuvõte.

Kuidas ära tunda vetitudengit, kellel on järgmisel päeval eksam:
- naljad muutuvad halvemaks;
- naer muutub valjemaks;
- tantsuoskus "pareneb";
- aju maht väheneb;
- silmist peegeldub meeleheide;
- kaob igasugune filter aju ja häälepaelte vahel.

***

Kui ma luba, et homne postitus on parem, siis kas te annate mulle selle andeks?

2 comments:

  1. Ja minust ei ole üldse kirjutatud????

    ReplyDelete
    Replies
    1. Las see jääb räpaste saladuste kategooriasse...

      Delete